Paznokcie z grafenu

Witam!

Ostatnio natrafiłam na bardzo fajny produkt o nazwie grafen. W sumie nie wiem czy mogę to nazywać produktem, bo to coś co już "żyło" sobie w naturze a jedynie niedawno zostało docenione. 

Tutaj można przeczytać o tym, że grafen to super wytrzymały i bardzo elastyczny materiał złożony tylko i wyłącznie z węgla! Głupi pomysł mi może wpadł do głowy, bo się zaczęłam zastanawiać jakby zaczęli z tego robić np sztuczne paznokcie. Jakby robić z niego sztuczne paznokcie to mógłby się okazać sztucznymi paznokciami na całe życie! Z tego co czytałam to sam w sobie jest bezbarwny jak diament (przeźroczysty), więc wystarczyłoby dodać jakiegoś ciekawego barwnika i mielibyśmy super pazurki w praktycznie niezniszczalnej formie! 

Z drugiej jednak strony, skoro sztuczne paznokcie zrobione z naturalnego węgla (nie szajsowatego plastiku), które wytrzymują wszystko musiałyby przyklejone jakimś super klejem. Kolejne pytanie, czy faktycznie kobiecie potrzebne są tak wytrzymałe paznokcie? Nie wiem jak Wam, ale mi się kolor na paznokciach bardzo szybko nudzi :) Chyba żeby zrobić sobie grafenowy french i najwyżej na niego jakiś lakier pomalować. Co Wy o tym myślicie?

Będę śledzić ten temat i zdawać raporty na jakim etapie są naukowcy, ponieważ póki co szukają taniego sposobu na wytwarzanie grafenu i to ich hamuje przed dalszym rozwojem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz