Jak prawidłowo obcinać jeansy


Spotkałam się w sieci z wieloma pytania od dziewczyn jak najlepiej jest obcinać jeansy na krótkie spodenki. Szczerze mówiąc mi się wydaje to dość łatwe, z drugiej jednak strony mam zmysł przestrzenny a ktoś inny może go po prostu nie mieć a mieć za to jakieś inne zalety.

W obcinaniu jeansów musimy przede wszystkim sprawdzić na sobie jak jeansy leżą zanim je obetniemy. Możecie sobie nawet narysować pisakiem długość jaką chcielibyście chcieli osiągnąć. Radziłabym  aby jednak tę linię wykonać jakieś pół centymetra niżej, aby nie było widać pisaka gdy będziemy obcinać materiał. Musicie tutaj pamiętać, że jeans ma to do siebie, że się strzępi, na ogół po rozciąganiu, noszeniu i praniu trzeba wciąć sobie te 1,5cm więcej na strzępiące się końcówki. O ile nie chcecie strzępiących sie końcówek będziecie musiały założyć materiał i go podszyć.

Na filmiku poniżej dziewczyna świetnie opisuje jak przebiera proces dla jeansów z postrzępionymi konócówkami.

Jeśli chcecie podszyć spodenki, musicie ustalić szerokość zakładek i pomnożyć ją razy dwa, ponieważ jeans powinno się dwukrotnie założyć, aby nitka dobrze trzymała w miejscu gdzie materiał się snuje.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz