Mechelinki niedzielny spacerek


Wczoraj udało mi się narzeczonego wyciągnąć na spacerek i padło na Mechelinki. Mechelinki to według Google "stara wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Kosakowo". Jakkolwiek brzmi to bardzo sztywnie to miejsce jest naprawdę godne polecenia. Ma swój urok, póki co nie ma tutaj tłoku, chociaż miejsce parkingowe akurat trudno było znaleźć, ale przynajmniej dało się normalnie znaleźć kawałek spory plaży jedynie dla siebie.

Mechelinki ostatnio się uatrakcyjniają ponieważ blisko przy plaży powstaje kompleks niskich parterowych budynków, które mają być przeznaczone na handel. Oczywiście (ktoś w końcu pomyślał) budynki te stoją tak, że nie zasłaniają widoku zatoki gdańskiej. Mechelinki to faktycznie bardzo mała miejscowość, mamy tu kilka domków, restauracje, ławki i plażę, jednak wszystko jest tak ładnie poustawiane, że jest naprawdę urokliwe. Gdyby jeszcze gdzieś był jakiś porządny parking byłoby o wiele lepiej ponieważ wtedy nikt by się nie pchał autem na plażę, zasłaniając widoki osobom będącym w restauracji oraz na ławeczkach obok.

Jeśli jesteście z Trójmiasta to tak wygląda dojazd do Mechelinek.


Jeśli będziecie jechać to tak wygląda zjazd w lewo na Mechelinki.


Jest znak zieloniutki, więc jak nie jedziecie za szybko to na pewno nie przegapicie, a jeśli macie kiepski wzrok to polecam wypatrzeć Bosch'a, bo się chyba lepiej rzuca w oczy.

Teraz czas na kilka fotek, które popstrykałam. W razie czego od razu mówię, że foto powyżej (przed skrętem) nie jest moje tylko pochodzi z Google Maps, kiedy ja tam byłam to była piękna pogoda, jak z resztą zaraz zobaczycie na zdjęciach. Zapraszam do galerii :-)
A tutaj mój model :-)Pomyślcie.. skoro teraz już wygląda tam jak na Teneryfie, to jak będzie wyglądać, kiedy będzie cieplej? 


2 komentarze:

  1. Wspaniale !!
    ja cóż Śląsk, więc nad morze ... może może kiedyś pojadę ;d

    OdpowiedzUsuń