Pogadajmy o pazurkach

Wczoraj drogie kobietki byłam zmuszona obciąć moje kochane pazurki, bo złamał mi się jeden tuż przy początku tej wystającej części z paznokcia (tak nie jestem dobrym tłumaczem). Teraz dylemat.. jaki kolor paznokci wybrać do krótkich pazurków.. no bo nie wszystkie pasują.

Wpadłam też na pomysł, że pewno w świecie mody długim pazurkom też może nie być ładnie w jakimś kolorze, lub zestawie kolorów. poszperałam troszkę w sieci i zebrałam to całe info tutaj.. oczywiście dodając swoje 3 grosze ;)

Dziewczyny, które mają tendencję do łamania się pazurków oraz te laski, które np do szkoły czy pracy są zobligowane do "noszenia" przystrzyżonych, krótko paznokci zadają sobie często pytanie: jak malować krótkie paznokcie?

Według modowych wytycznych oraz wizażystek z całej Polski to właśnie krótkie pazurki są teraz modne.. nie tylko łatwiej o nie dbać ale są bardziej praktyczne. Nawet takie sławy jak Katie Holmes wyznają kult krótkich pazurków. (No cóż.. to chyba nie jestem tu modna, bo ja uwielbiam średnio długie, idealne do frencha'). Ogólnie krótkie pazurki są teraz na TOPie gdyż kojarzą się z kobiecością ale taką dziewczęcą i słodką a zarazem niewinną a na to między innymi stawiają obecnie domy domy. Nie jesteśmy już wampami a słodkimi lub stonowanymi "kobiecymi" kobietami :)

Wracając jednak do naszego pytania jak malować? No przecież nie będziemy na krótkiej płytce paznokcia tworzyć kolejnej Mona Lisy, bo jest za mało miejsca - dlatego dobrze się tu sprawują jednolite barwy lub dwukolorowe uzupełniające kolorki. Nie ma to jak krótkie pazurki latem w cudnych soczystych barwach typu: słoneczny żółty, jasna zieleń, mięta, mango czy dojrzała brzoskwinia. Nie zapominajmy także, że obecnie modny jest trend malowania każdego pazurka inaczej bądź stosowanie 3 kolorów naprzemiennie. Jeśli pracujecie jednak w rygorystycznych warunkach zawsze możecie postawić na Amerykańcki
manicure albo french'a jeśli możecie nieco bardziej zaszaleć. Jeśli macie swobodę koloru a jednak chcecie wyglądać dość poważnie i stonowanie to polecam paletę barw widoczną obok po prawej stronie. Najlepiej jeśli jeszcze do tego zestawu kolorów na pazurkach dobierze się szminkę w podobnych barwach bądź gamie barw. Jeśli chcecie wyglądać świeżo i zdrowo a nie lubicie kolorów zawsze możecie zafundować swoim pazurkom bezbarwny lakier najlepiej z odżywką z witaminami i utwardzaczami płytki. Będziecie wtedy wyglądac wyjątkowo świeżo, zdrowo i dziewczęco.

Co natomiast jeśli chodzi o Panie z długimi pazurkami? Tutaj możliwości mamy więcej, ale nie znaczy to, że to co krótkim pazurkom wolno to nam tym bardziej. Zupełnie inne znaczenie mają czarne i czerwone barwy na krótkich pazurkach jak na długich. Kolor czarny na krótkich pazurkach jest ostatnio modny, kojarzy się z wyzwoloną kobietą, która uwielbia modę i umie się nią posługiwać. Kolor ten na długich pazurkach może jednak przedstawiać Ciebie w nieco "czarniejszym" świetle jako osobę z pokroju Emo, Goth czy "wyznawczynię szatana". Kolor czerwony na krótkich pazurkach znaczy zadziorność, gorące ale młodzieńcze serducho na długich pazurkach może być mylony z kobietą lekkich obyczajów o ile oczywiście dodatkowo ciuchy mamy zbyt wyzywające. Sama lubię czerwień i często muszę się 2 razy zastanowić co ja ubieram, żeby to nie zagrało inaczej niż chcę.

W dobieraniu koloru paznokci trzeba zawsze pamiętać o tym co będziemy mieć na sobie, dobrym sposobem jest również jak wcześniej opisałam opieranie się na kolorze szminki ale i też cienia do oczu.

Zalecam wszystkim Paniom kombinowanie z kolorami i wzorami... czasami to co mamy w glowie lub w buteleczce zupełnie inaczej wygląda niż to co mamy na paznokciach :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz