Brafitting - Twój idealny biustonosz

Media pokazują nam coraz więcej silikonowych piersi jako coś co jest kanonem piękna ale silikonowy biust a prawdziwy zachowuje się zupełnie inaczej. Panie aby pokochać swój biust, może już troszkę zbyt opadnięty, może troszkę za mały bądź nierówny, musimy dobrać dobry biustonosz. Od razu na wstępnie Wam powiem, nie 80% polek nie ma rozmiaru 75B czy chińskiego 75 gąbki z bazarku. Każdy biust jest inny, nie bójmy się tego co mamy dumnie osadzone na klatce piersiowej. Piersi to część kobiety i trzeba im poświęcić troszkę czasu aby pokazały swoje prawdziwe piękno.

Może to zabrzmi troszeczkę drastycznie ale jeśli przez długi czas będziemy nosić źle dobrany biustonosz nasze piersi mogą zmienić się w niekorzystny sposób. Biustonosze, które są oferowane na ryneczkach dla szczupłych pań to często o 10 -15 cm za dużo w obwodzie i o 1/3 za mała miska. Przy takich proporcjach nasz biust i tak opada, bo obwód jest zbyt luźny aby cokolwiek podnieść, miska nie okala piersi a niemiłosiernie się w nią wbija to "przekrajając" pierś z boku bądź produkując smaczne bułeczki ponad miską. Drogie kobietki bułeczki kupujemy w piekarni a nie "hodujemy" w staniku :)

Dobrze Dobrany Biustonosz
Dobrze dobrany biustonosz to nie jest coś w stylu świętego Graala, on jest na wyciągnięcie miarki krawieckiej i kilku dyszek na allegro. Aby się dobrze pomierzyć potrzeba Wam będzie właśnie taka miarka (nie sztywne ekierki nie wchodzą w rachubę ;) ). Na rysunku obok podane są strefy, które musimy zmierzyć:

Na pierwszym rysunku mamy obwód pod piersiami, tą wartość musimy zmierzyć ciasto, najlepiej na wydechu. Drugi rysunek natomiast to obwód w piersiach i tutaj miarka jest luźniejsza i mierzymy się na wdechu. Niby już mamy wszystkie wymiary. Moja przykładowa Pani ma 80cm pod biustem i 98cm w biuście i niby wybiera sobie 80C ale uwaga czy moja Pani uwzględniła to, że stanik się rozciąga? Otóż nie. Jest kilka zaraz udanego brafittingu między innymi ta, aby brać poprawkę na rozciągliwość staników, dlatego właśnie od obwodu pod biustem musimy odjąć jeszcze +-5cm. Nasza Pani takim sposobem ma już obwód 75cm zamiast 80cm ale wtedy jaka miska, też C? Oj nie.. tu na pomoc przychodzi nam mateczka matematyka i proste obliczenia, od naszego 98cm w biuście odejmujemy obwód 75cm i uzyskujemy magiczną liczbę 23cm, która odpowiada za miskę w naszym biustonoszu. OK, ale co to nadal nie jest to C? No otóż to, że C to już dawno nie wchodzi w rachubę a nasza Pani powinna mieć miskę DD. (i tu nastała błoga cisza) Jakie DD? Przecież to jakieś wielkie balony?!

No i tutaj Was drogie Panie zdziwię, że nie.. a jeszcze Was bardziej zdziwi Wasz zakup z taką miską, gdzie może się okazać, że jednak miska E byłabym odpowiedniejsza bo model jest małomiseczkowy, albo nasza Pani ma dość wiszący biust więc powinna się jeszcze zmierzyć w biuście przy lekkim skłonie i wtedy w biuście ma już 101cm i może to E będzie lepsze. 

Podążając za tym aby było nam wygodnie i abyśmy wyglądały atrakcyjnie i dobrze się czuły we własnej skórze musimy wiedzieć jak sprawdzić czy biustonosz dobrze leży. Sprawdzić to możecie za pomocą tej pięknej rycinki po lewej stronie. 

Najlepiej jest to zrobić zarówno w upalny dzień po najedzeniu jak i chłodnym porankiem, bo w tych dwóch wypadkach nasze ciało może zachowywać sie zupełnie inaczej. 

Jeśli nadal macie opory i myślicie co ten Motylek tu za głupoty gada zapraszam do samodzielnego pomierzenia oraz gdy kalkulator nie pod ręką do odwiedzenia internetowego kalkulatora biustonoszy a o ile to jest dla Was za mało to polecam moje ukochane forum Większepiersi na phorum.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz