Typy skóry - jesteś pewna jakiś masz?

Witajcie drogie Panie, czasami bywa tak, że nie wiemy do końca czego potrzeba naszej skórze. Nie wiemy też nie rzadko jaki typ skóry mamy i tutaj właśnie leży problem. Ja sama miałam z tym przez wiele lat problem i po prostu kupowałam kremy do twarzy, które miały najlepsze recenzje lub skusiły mnie wyglądem bądź badaniami nad tym produktem. To nie jest dobra droga, każda z nas jest inna i nie możemy "lecieć" na reklamy, bo jakaś tam modelka z nieskazitelną buźką to reklamuje... i tak większość z nich to photoshop ;)

Teoretycznie typy skóry mamy 4:
1. normalna
2. mieszana
3. tłusta
4. sucha


Skórę również możemy dzielić na taką, która ma jakieś niedoskonałości, tutaj mamy już więcej typów ponieważ, różne sprawy mogą wpływać na stan naszej skóry:
1. skóra wrażliwa
2. skóra uwrażliwiona
3. skóra odwodniona
4. skóra matowa (pozbawiona blasku)
5. skóra niestabilna (zmienna)
6. skóra z niedoskonałościami


Poniżej przedstawiam Wam krótką charakterystykę, aby było Wam łatwiej zadecydować, jeśli nie jesteście pewne warto się kogoś spytać o radę.

SKÓRA NORMALNA
Jak nie trudno się domyślić skóra normalna to ta, która jest najmniej problematyczna a kobietki, które ją posiadają odebrały wspaniały dar od Boga ;) (niestety ja do nich nie należę.. :P). Skóra normalna cechuje się tym, że zarówno zawartość wody jak i tłuszczy jest tutaj na prawidłowym poziomie.
Jak to sprawdzić? Skóra normalna: nie ma rozszerzonych porów z widocznymi czarnymi "kropkami", skóra jest błyszcząca ale w taki zdrowy sposób nie świeci się, skóra jest nawilżona, elastyczna i gładka. Na ogół Twoja skóra też nie przejawia złych reakcji na nowe kosmetyki

SKÓRA MIESZANA
Skóra mieszana jest powiązana z ta naszą tajemniczą "strefą T", strefa T to nasze czoło, nos oraz podbródek (które wizualnie tworzą literkę T na buzi). Równocześnie policzki są często suche a skóra na nich nawet czasem się łuszczy. (Tu zdradzę, że to mój typ). Właśnie dlatego tak długo trudno było mi się zorientować, myślałam, że mam buźkę w typie tłustym a tu niespodzianka - mamy typ mieszany.

SKÓRA TŁUSTA
Panie posiadające skórę o typie tłustym często mają problem z porami i zaskornikami a ich buźki się świecą. Taki stan rzeczy spowodowany jest przez nieprawidłową gospodarkę tłuszczy oraz proces łuszczenia się naskórka. Często zdarza się, że taki stan skóry jest przejściowy a odpowiada za niego np: zmiana poziomu hormonów, zmiana klimatu albo nawet stres oraz złe kosmetyki

SKORA SUCHA
Sucha skóra to ta, która często się łuszczy, posiadaczki tego typu skóry raczej są przekonane, ze ich skóra jest sucha, ponieważ się łuszczy i w żadnej strefie się nie świeci. Taki typ skóry może być dziedziczny oczywiście, suchej skóry można się również "nabawić" stosując złe kosmetyki bądź poprzez zmianę miejsca zamieszkania (zmiana klimatyczna). Skórze w tym typie o dziwo nie tak bardzo potrzeba wody jak tłuszczów. Często Panie z suchą skórą szukają najlepszego nawilżenia jednak to brak tłuszcz stanowi tutaj największy problem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz