Grzywka || Rodzaje grzywek

Grzywka. To ona nadaje niewinności, zadziorności lub powabu noszącej jej kobiecie. 

W zależności od tego jak wygląda, czy jest prosta, skośna czy podkręcona może nadać buzi zupełnie inny wyraz.

Grzywka jest w stanie zmienić nam optycznie kształt twarzy i to jak będziemy odbierane przez inne osoby.

Grzywka to wspaniałe uczesanie dla osób o pociągłej buzi, które chcą ją optycznie skrócić. Wszelkiego rodzaju wysokie czoła i brody od razu wydają się być mniej pociągłe dzieci dłuższej, bardzo kobiecej grzywce.

Jednak wybierając ten typ uczesania bardziej niż bez grzywki musimy koniecznie dbać o to, aby nasze włosy były czyste i puszyste, bo nie ma nic gorszego niż posklejana grzywka, czy to przez zbyt rzadie mycie włosów czy to przez źle dobrane preparaty do utzrymywania fryzury w ładzie. 

Styliści proponują aby używać do grzywki lekkich spray'ów do stylizację bardziej niż ciężkich żeli, maseł stylizujących bądź innych gęstszych preparatów nakładanych palcami. Jedynym wyjątkiem są tutaj pianki stylizujące, które z natury są bardzo delikatne i puszyste co dodatkowo przy grzywkach może dodać włosom dodatkowej objętości.Zadziorna i seksowna grzywka na bok to opcja dla kobiet, które mają twarz owalną i sercowatą. Dla osób o bardzo wysokim czole może się nie sprawdzić ze względu na to, że przy tej grzywce odsłaniamy koniuszek czoła a stylizacja skupia się jakby na jednej połowie twarzy.

         

Prosta gęsta grzywka po całej szerokości i wysokości czoła to właśnie idealna przykrywka dla zbyt wysokiego czoła. Taka grzywka dodaje młodzieńczego wyglądu, takiej dziewczęcej niewinności i schludności. 

To fryzurka, która mówi o nas jakie z nas grzeczne i urocze dziewczynki i jak bardzo lubimy to pokazywać ;)Kolejne pięknie panie przedstawiają grzywkę w takim lekkim ujęciu. Taka grzywka była często noszona w dawnych czasach - tak jak to widać w wykonaniu Rachel McAdams - przy upięciu koka. Fryzura bardzo stylowa ale i dość lekka i frywolna. Opadające lekkie, krótsze kosmyki w dawnych czasach miały dowodzić o tym, że dana kobieta nie była już panna a o ile nią była - to że gotowa jest "pozbyć się wianka".

   

Krótsza grzywka jest stylowa i często wybierana jako po prostu ozdoba twarzy. Grzywka, która nie ma nic zasłonić a taka, która zwróci uwagę na naszą buzię.

Często taki rodzaj grzywki jest noszony przez artystki, osoby zainteresowane stylistyką, tatuażem oraz wystrojem wnętrz.

Obojętnie jaką grzywkę wybierzesz dla siebie pamiętam aby zawsze mieć pod ręką lekki produkt do stylizacji, bo grzywki bywają bardzo zadziorne i nieposłuszne :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz