Sweter Kimono, Sweter nietoperz || Jak zrobić

Tego typu ciuszek nie jest bardzo trudny do zrobienia jednak wzory jak to zrobić w formie swetra są jakby tematem strzeżonym w Google i naprawdę nieźle się trzeba naszukać aby go znaleźć.

Poniżej przedstawiam film instruktażowy (to nie ja jestem na filmie) jak uszyć bluzkę typu nietoperz czy jak kto woli kimono.Naprawdę pomysł jest świetny. Bardzo szybki i prosty do wykonania. Szczerze Polecam spróbować. Można to spokojnie zrobić z każdego materiału, który się nie będzie ciągnąć i nie będą wychodzić nitki. Jeśli będziemy mieć taki materiał to polecam wykończyć brzegi jakimś małowidocznym ściegiem.

Ze sweterkiem robimy podobnie tyle, że musimy wymierzyć jakie odcinki materiału potrzebujemy. A jaki ścieg wybrać? To już zostaje do waszej decyzji.

Znalazłam w sieci świetnego eBooka za darmo: "450 ściegów na drutach" serdecznie polecam jest wszystko bardzo ładnie napisane, po polsku, z obrazkami :) Nawet mało ogarnięte osoby powinny sobie poradzić - a jeśli nie - polecam wpisać nazwę ściegu na YouTubie - tam znajdziemy bardzo dużo różnych filmików z serii DIY (czyli jak zrobić to samemu) gdzie dziewczyny powolutku, krok po kroku pokazują jak trzymać druty, jak zmieniać ręce i jaką grubość włóczki dobrać.

Osobiście moje ulubione ściegi to brokatowe romby oraz warkoczowy plaster miodu :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz