Pedicure: Jak malować paznokcie - Wzory

Witajcie Kochane!
Przedstawię Wam dziś za pomocą tego co udało mi się wyszperać w sieci jak zrobić ładny pedicure. Może zima i grube buty nie specjalnie zachęcają do malowania pazurków na stopach, ale to dobry sposób na przywrócenie sobie troszkę lata.

Zapraszam serdecznie do wypróbowania samemu tych fantazyjnych wzorków! :D


Czarno-białe pazurki, bardzo stylowe i dziewczęce. Idealnie nadają się do koronkowych kreacji. Do zrobienia tych pazurków nie potrzeba wiele. Potrzebny nam tylko biały i czarny lakier do wzorków (z cienkim pędzelkiem) oraz kryształki. O ile macie kryształki Swarovskiego na paznokcie to tutaj one sprawdzą się idealnie.

Do tego projektu będziemy potrzebować różowy lakier i tak zwane confetti do ozdabiania paznokci. W przypadku zrobienia pazurka z lustrem (2 od prawej) możemy użyć kuleczek złotych na klej lub zrobić grubsze kropeczki z złotego lakieru do robienia wzorków.

W trzecim projekcie potrzebujemy srebrnego lakieru do wzorków. 3 lakierów w kolorach tego samego odcienia oraz półokrągłych lusterek (także dostępnych w zestaw do paznokci). O ile nie macie lusterek, możecie w środek koła (zrobione z srebrnego lakieru do wzorków) dać grubszą kropę z perłowego białego lakieru.
Do tego arcydzieła będziemy potrzebować srebrnego lakieru do wzorków, kryszłatków, białego lakieru oraz dwóch różowych lakierów: jaśniejszego i ciemniejszego. Oczywiście nie koniecznie trzeba tu użyć różowego lakieru. Zestawienie wszystkich innych barw też będzie ładnie wyglądać o ile zostanie zachowana taka świeżość koloru oraz mniej więcej różnica pomiędzy jasnością wszystkich barw.
Nie ma co ukrywać ten wzór jest dla cierpliwych i utalentowanych. Gdy ja próbowałam zrobić coś podobnego bardzo trzęsły mi się ręce. Polecam do wykonania tak mizernych prac ostrą wykałaczkę - lakierem do wzorków nie uda nam się tego zrobić, bo pędzelek od lakieru za bardzo się wygina i nie mamy nad nim aż tak dobrej kontroli.

Ten piękny pedicure może wydaje się bardzo trudny jednak nie jest taki o ile mamy dobry klej do paznokci. Do tego dzieła potrzebować będziemy cekinków na paznokcie w kolorze złotych i różowym, niebieskiego lakieru oraz złotych kuleczek. Pamiętajcie, że jeśli naklejamy wzorki, możemy robić to na nie doschniętym do końca lakierze - to pomoże łatwiej zagnieździć element.
do tego pedicure będziemy potrzebować różnokolorowy brokat do paznokci, złote kuleczki, oraz dwa przeciwwstawne kolory lakierów. Tutaj to jest biały i niebieski ale również dobrze mogłoby to wyglądać gdyby zamiast białego był czarny podkład a kropy zdobiące byłyby zamiast w niebieskim to w różowym kolorze.
Do wykonania tego pedicure potrzebujemy niebiesko-morskiego lakieru z brokatem, kryształków w kolorze białym, morskim i niebieskim oraz półokrągłych kulek na paznokcie. O ile nie macie kulek możecie na foli aluminiowej zrobić wielką kropę z gęstego lakieru i przykleić ją na paznokieć po tym jak będzie już twarda i sucha. Pamiętajcie jednak aby kropa nie była zbyt szeroka bo nie dopasuje się do krzywizny paznokcia i łatwo odpadnie nawet z dobrym klejem.
Ostatnia propozycja wymaga niebieskiego i białego lakieru, złotych kulek, białych cekinków i niebieskich kryształków. W tej propozycji zamiast pełnego ciemnego niebieskiego możecie zrobić jasno aż do ciemnoniebieskiego ombre co będzie jeszcze bardziej przypominać taką chmurkę na niebie.

Mam nadzieję, że będziecie chciały eksperymentować z pedicurem nawet w pochmurne dni :) W końcu to świetna rozrywka na babskie wieczorki. Pamiętajcie jednak, że większość z pazurkowych ozdób nie będzie się trzymać na lakierze i potrzebny jest dobry klej do paznokci. Nie polecam też stosowania klejów typu kropelka, bo tego kleju na ogół leje się za dużo i za szybko schnie, tak że nie mamy czasu na dopasowanie wzorków do paznokci.

1 komentarz: