Broszki DIY

Dzisiaj wpadłam na pomysł, aby zacząć robić takie broszki i przywieszki z materiału. Spodobało mi się po tym jak zrobiłam kółko z watą w środku do mojego paska, który możecie zobaczyć w TYM wpisie. Fajnie wygląda coś co jest wypchane watą.. takie mięciutkie jak pluszak a do tego bardziej rzucające się w oczy. 

Postanowiłam zasięgnąć troszkę informacji w necie co można ciekawego zrobić. W internecie oczywiście było tyle prac, że aż można dostać bólu głowy i chcieć zrobić wszystko z tego co widać, jednak trzeba znać swoje możliwości i oceniać wszystko bardziej na zimno (mówi ta w gorącej wodzie kąpana). Postanowiłam z tych wszystkich prac wybrać takie, które mi się podobają i które w wersji podobnej mogłabym wykonać własnoręcznie.


Strasznie mi się podobają takie prace i choć większość jest dla dzieci (ja dzieci nie mam) to z chęcią wykonam coś dla mojej mamy, która uczy w podstawówce małe dzieci. Dzieciaki zawsze się cieszą kiedy mama przychodzi z czymś nowym i kolorowym nie ważne czy to zawieszka na jej szyi czy gąbka do zmywania tablicy w sali więc myślę, że i nowa ozdoba na szafce czy zawieszka na zasłonę na pewno by im się spodobała a ja nabiorę wprawy w szyciu :)

Łatwiej jest szyć małe rzeczy niż duże - przynajmniej dla mnie - idzie mniej materiału i trudniej coś zrobić krzywo... jak miałam założyć i przeszyć długość nogawki to to już za długi skrawek materiału dla mnie do obrobienia prostym ściegiem :)

Dodatkowo niedługo koleżanka będzie miała dzidzię to może coś uszyję dla jej synka :)

1 komentarz:

  1. Urocze i chyba dośc proste, nawet do uszycia ręcznie.

    OdpowiedzUsuń