Srebro oksydowane

Jak już pewnie większość z moich stałych czytelniczek wie, że pomimo tego, że jestem kolorystyczną i urodową wiosną lubuje się w srebrze i białym złocie, bo akurat złoto żółte i różowe mi się nie podoba. Ogólnie wiele osób, które mają na swoim koncie kilka zer z jedynką na początku twierdzą, że srebro nie jest metalem szlachetnym ale ja im wszystkim mówię ugryźcie się w... język. Srebro było, jest i będzie metalem szlachetnym.

W tym wpisie chciałabym Wam pokazać przykłady pięknej biżuterii z oksydowanego srebra. Ogólnie co to jest srebro oksydowane? Oksydacja metalu (w tym przypadku srebra) to pokrywanie wyrobu z tego metalu cienką warstwą tlenku tego metalu. Ogólnie taki proces był używany aby zapobiec zniszczeniu metalu jednak został szybko odkryty jako proces, który sprawia, że cała praca wygląda dość ciekawie i obecnie oksydowanie raczej kojarzy się jedynie z nadawaniem odpowiedniego wyglądu niż trwałości pracy.

Poniżej galeria prac z oksydowanego srebra w różnych odmianach :)
Jak widzicie te prace z oksydowanego złota wyglądają tak bardzo staro z takim efektem 'rusty'. Więc osoby które lubują się w słodziutkiej i milutkie dziewczęcej biżuterii raczej nie będą przepadać za srebrem oksydowanym jednak osoby lubujące się historii, tajemnicach itp pewnie się tym zainteresują.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz