Cekiny do naszycia

W piątek wieczorem odwiedziła mnie mama, którą przyniosła mi bluzkę z całkiem fajnymi elementami naszytymi, które przypominają zawieszki, które są używane do biżuterii (a tym bardziej bo bransoletek z muliny) i stwierdziła, że może mi się to przydać do DIY. Z pewnością je wykorzystam, ale apropos tych elementów przyszły mi na myśl cekiny. Nie wiem jak tam teraz w modzie jest z cekinami i jak będzie wiosną jednak postanowiłam sprawdzić co można kupić w sieci w rozsądnej cenie. Dlatego także postanowiłam (jak nie rzadko) sprawdzić zasoby eBay'a.

Cekiny to elementy, które nadają nam blasku, przykuwają spojrzenia innych ludzi - tym bardziej o ile pada na nas bardzo skoncentrowane światło bądź jest piękna słoneczna pogoda. W tym temacie mamy do wyboru cekiny w prostej formie pojedynczych elementów oraz całe łańcuchy cekinów łączone fabrycznie. 

Zacznijmy od elementów pojedynczych, które oczywiście i tak sprzedawane są w ilości większej na ogół niż 10 sztuk. W eBay'u przedstawia się to tak.

Za 3 dolary (około 10zł) mamy aż 200 sztuk o średnicy 8mm w 14 kolorach do wyboru.


To są akurat cekiny proste, czyli są to koła bez wyżłobień oraz zniekształceń powierzchni. Takie cekiny są dobre do dużych powierzchni, ponieważ odbijają światło dość delikatnie i w jednym kierunku na jednego cekina.

Kolejna opcja jest za 4,29 dolara czyli około 13-14zł i tutaj akurat mamy mix kolorów oraz cekiny zaginane z nierówną powierzchnią. Taki zestaw posiada 5000 sztuk cekinów w miksie kolorystycznym, w wielkości cekina o średnicy 6mm.

Taki zestaw jest dobry jeśli mamy małe prace z cekinami, ponieważ od razu mamy dużo kolorów do wyboru i o ile nasza praca wymaga jedynie kilku cekinów mamy prawie pewność, że znajdziemy odpowiednią ilość cekinów w jednym kolorze. Dodatkowo możemy tworzyć tutaj zestawienia kolorów cekinów, czyli przejścia kolorystyczne (łączenie kolorów, tęcze, odcienie). Te cekiny również dobrze nadają się do małych prac ponieważ przez swoją nierówną powierzchnię odbijają światło w wielu kierunkach z różnym nasileniem na jednego cekina.


Widzę tu co najmniej 9 różnych kolorów w czym w poprzednim przykładzie mieliśmy kolorów 14. Jeśli jednak nie rozpoznaję tutaj wszystkiego załóżmy, że mamy 10 kolorów na 5000 sztuk wszystkich cekinów z prostego rachunku prawdopobieństwa mamy tutaj mniej więcej po 500 sztuk każdego koloru. Oczywiście nie możecie zakładać, że jest to akurat taka liczba, jednak o ile chcecie wykonać mniejszą pracę daje Wam to mniej więcej przeświadczenie czy taka ilość będzie starczyć na wykonanie dzieła jakie macie zamiar zrobić. W takim zestawie (co zastrzega sobie każdy sprzedawca tak zwanych miksów) mogą znaleźć się na przykład w połowie czerwone cekiny, czyli możemy trafić na 2000 sztuk czerwonych cekinów pomimo, że średnio powinno się ich znaleźć 500 sztuk w takiej naszej mieszance - to zawsze jest pewnego rodzaju ryzyko. Myślę jednak, że o ile robicie naprawdę dużą ilość prac w zakresie szeroko rozumianego DIY to z pewnością każdy z cekinów znajdzie swoje zastosowanie :-)

Po przedstawieniu Wam cekinów pojedynczych przychodzi czas na prawdziwe błyszczące szaleństwo czyli na pasy cekinowe.

W cenie $2,49 czyli w obecnym kursie dolara 9zł możemy nabyć 3 jardy czyli lekko ponad 2,7m pasa zbudowanego z jednego szeregu cekinów.


Tutaj mamy już do wyboru aż 16 kolorów, w tych niektóre z nich są morficzne (przechodzą z jednego koloru w drugi w zależności od światła), mamy tutaj np przykład koloru 16 gdzie mamy kolor, różowy, łososiowy, cytrynowy i fioletowy w jednym. Oczywiście wprawne oko grafika, bądź kosmetyczki znalazłoby tutaj jest większą ilość kolorów jednak w porównaniu np z kolorem 14 czy 15 widzimy tutaj różnicę. W przypadkach kolorów 14 i 15 zmienia się jedynie odcień a nie kolor. To też jest dość ważną kwestią jeśli wybieramy cekiny, które znajdować się maja na przykład na kołnierzyku bluzki. W przykładzie 13 mamy tutaj akurat jedynie kolory zimne, które bodajże pasują do typu kolorystycznego Pani Lato jednak opcja 16 posiada już dwa zestawienia kolorów. Mamy tutaj zimny róż i fiolet odpowiedni podajże dla Zimy (Lata chyba też) ale i żółty oraz łososiowy, które są typowo dla Pani Wiosny. O ile dobieramy takie łańcuchy cekinów do torebek to nie ma to większego znaczenia, jednak im bliżej twarzy tym bardziej warto na to zwracać uwagę - przecież chcemy wyglądać korzystniej :-)

Co do cekinów w pasach, naturalnie mogą one również być grupowane w wielorzędowe zestawy oczywiście łączone fabrycznie. W czym kolory mogą być dobierane takie same oraz możemy też natrafić na zestawy odcieni bądź tęcze.

Co jeszcze chciałabym Wam pokazać to holograficzne cekiny, których akurat nie jestem wielką fanką to akurat chciałabym je Wam pokazać, bo każdy z nas ma inny gust i inne wizje na DIY.

Za 2,70 metra holograficznego paska zapłacimy 1 dolara.


Kolejną fajną opcją są tutaj cekiny mniej połyskowe jednak większe. Poniżej mamy przykład cekinów o średni aż 20mm (2cm) w cenie jedynie $1.58 i ilości 15 sztuk.

Właśnie podobne elementy dostałam od mamy w sensie wielkości i kształtu jednak moje elementy są metalowe. Te duże cekiny są modniejsze i bardziej gustowne niż małe ponieważ ostatnio wolimy bardziej widoczne wzory więc i większe elementy są na czasie dodatkowo te cekiny nie mają takiego ordynarnego blasku jak cekiny holograficzne, których nie polecam, żadnej pełnoletniej osobie jako element garderoby.

W sumie duże cekiny z ostatniego zdjęcia kuszą mnie na tyle, że chyba sprawię sobie takie :) Jeśli tak będzie zapewne zobaczycie to u mnie na blogu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz