How to Patchwork czyli strzępkowe szycie...

Patchwork można zastosować z wielu różnych elementów i tworzyw w szyciu natomiast używamy materiałów. Charakterystyką tego rodzaju pracy to zszywanie ze sobą elementów materiału, które mają takie same kształty geometryczne na przykład trójkąty z trójkątami a kwadraty z kwadratami. Nie stosuje się raczej wzorów, których nie da się połączyć bez ingerencji innego materiału spodniego na przykład jak koła czy walce, gdzie nie da się ich tak położyć aby pokrywały się brzegami, bo zawsze zostanie jakaś wolna przestrzeń. Naturalnie możemy na całość nakleić jakieś koła czy inne elementy o nierównomiernej powierzchni i wielkości i nadal to będzie technika patchwork.

Patchwork jakie możemy zaobserwować w Polsce często pojawia się na kołdrach i makatkach ponieważ najlepiej wygląda na większych powierzchniach. Im większa powierzchnia i mniejszy element bazowy naszej pracy tym praca wygląda bardziej efektywnie.

Poniżej galeria fajnych wykonań patchwork

W takich momentach myślę, że fajnie by było mieć taką drukarkę gdzie można by sobie wybrać wzór z internetu albo samemu coś narysować, wsadzić materiał do drukarki i ona by nam wydrukowała to co chcemy :-) O ile w dużych fabrykach odzieżowych pewno coś takiego jest to nie wyobrażam sobie nawet ile taka przyjemność może kosztować i ile musi warzyć i mierzyć, bo to zapewne wielka i ciężka maszyna.

W takim bądź razie zostaje nam ręcznie dobierać kawałeczki materiału i czy maszyna czy ręcznie tworzyć takie piękne wzory.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz