Biżuteria Indyjska

Szukając biżuterii ślubnej natknęłam się na piękne i zdobne motywy biżuterii indyjskiej i postanowiłam Wam przedstawić kilka rodzajów takiej biżuterii, bo naprawdę szkoda wielka by się stała o ile miałabym przed oczami takie piękności i się z Wami tym nie podzieliła.

O ile kojarzymy Indie z sari i bollywood nie zawsze do końca wiemy tak naprawdę co się tam nosi. Dlatego także chciałam Wam zrobić taki skok geograficzny z Polski do Indii, aby pokazać co tam noszą kobiety.

W tradycyjnych indyjskich ozdobach stawiamy przede wszystkim na bogactwo koloru, zdobień oraz kamieni naturalnych. Indyjska biżuteria zawsze jest wykonana bardzo starannie i przybiera kolory tęczy. Co musicie również wiedzieć ponieważ jest bardzo istotne to to, że biżuteria w Indiach nie stanowi jedynie ładnego dodatku do stroju jednak na ogół ma swoje znaczenie. Biżuteria może oddawać więcej niż słowa, dlatego widzące się na ulicach indyjskie kobiety komunikują się między sobą właśnie przez biżuterię.

W Indiach kobieta jest ucieleśnieniem piękna jednak do pełnej prezencji potrzeba jej biżuterii - właśnie stąd pochodzą wszelkie zdobienia ciała henną, które sprawdzają się wtedy kiedy nie możemy zastosować typowej biżuterii. 

Zapraszam Was serdecznie do zapoznania się z indyjską biżuterią a może odkryjecie jej sekretne znaczenie tak jak kobiety z Indii...


Przedstawiona powyżej biżuteria jest bardzo złożona i bardzo bogata ale musicie też wiedzieć, że indyjskie kobiety też naturalnie noszą mniej zdobną biżuterię - ta biżuteria powyżej jest okazjonalna.


Na koniec jeszcze kilka pięknych indyjskich Pań, które prezentują na sobie rodowitą biżuterię.
Serdecznie zapraszam do zaznajomienia się z kulturą Indii. Co prawda poznałam póki co jedną osobę z Indii ale i tak myślę, że kraj jest godny tego aby go lepiej poznać - a przynajmniej poznać biżuterię damską tego kraju :-)

1 komentarz:

  1. ten pierwszy zestaw <3. Kobieta w Indiach jest rzeczywiście ucieleśnieniem kobiecości, bez względu na wiek.

    OdpowiedzUsuń