Maseczka z kiwi na twarz

Jeśli szukacie naturalnego źródła, tego co najlepsze i najzdrowsze dla Waszej delikatnej skóry buzi to kiwi powinno sprostać wymaganiom nawet najbardziej marudzących Pań :-) 

Maseczka z kiwi nadaje się do buziek z cerą mieszaną i tłustą. Maseczka z kiwi posiada bardzo dużo witam w tym wielkie nakłady witaminy C, która rozświetla buzię. 

Do tego mamy jeszcze witaminę E, która nazywana jest eliksirem młodości. Jak nie trudno się bowiem domyślić zawarta w kiwi witamina E przeciwdziała procesom starzenia się skóry, dodaje witalności i energii nawet najbardziej szarej i zmęczonej buzi. Co może się okazać wybawieniem o ile miałyśmy ciężką noc.

Dodatkowo witamina E przeciwdziała wolnym rodnikom, działając dla skóry jako taka swoista tarcza ochronna. Witaminy C i E możemy spotkać w wielu nowoczesnych kosmetykach, jednak musimy wiedzieć, że nie każda witamina może zostać przyswojona, bo to zależy od tego jak jej użyjemy. Witaminy zawarte w owocach naturalnie lepiej wnikają i działają bardziej delikatnie, co może przemawiać do alergiczek i Pań z bardzo delikatną i podatną na uczulenia skórą.

Maseczka z kiwi świetnie nadaje się również do cery trądzikowej, Panie które mają trądzik mogą odczuć lekkie swędzenie bądź szczypanie ale to dlatego, że mieszanka szybciej trafia przez ranki po krostkach do krwioobiegu.

W zależności od tego, czy chcemy aby maseczka była delikatna czy bardziej intensywna wybieramy odpowiednie proporcje do naszej mieszanki.

Skład bazowej maseczki to:

pół łyżeczki oliwy z oliwek
5 łyżek jogurtu naturalnego
miąższ z połówki kiwi
5 kropel soku z cytryny

Jeśli chcemy aby maseczka była bardziej delikatna dodajemy odpowiednio więcej jogurtu naturalnego. Maseczkę z kiwi warto trzymać na buzi około 10 - 15 minut, a potem zmyć ją dokładnie ciepłą wodą. Dobrze jest robić taką maseczkę 2 razy w tygodniu. 

Do sporządzenia maseczki możecie użyć zarówno miąższu jak i ziarenek o ile chcecie wykonać przy tym lekki peeling buzi. Ziarna kiwi świetnie nadają się do peelingu dodatkowo przy nacisku uwalniają troszkę olejku, który nawilża i odżywia skórę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz